Shporta

0 Produkti - 0L

Shtëpia Botuese Toena

Të dhënat e Librit

Shtriga e Portobelos – Paulo Coelho

Author:

800L

Përktheu: Edlira Hoxholli
ISBN: 978 – 99943 – 1 – 255 – 9
Formati : 13×20 cm
Faqe: 344

Kategoritë ,
Shpërndaje në rrjetet sociale:

Përshkrimi

Kjo është pyetje thelbësore që i jep shpirt romanit Shtriga e Portobelos të shkrimtarit të njohur Paulo Coelho. Është historia e një gruaje misterioze të quajtur Athina, e treguar nëpërmjet zërit të shumë personave që e njihnin mirë, ose që vetëm e kishin takuar. Problemi i saj i madh ishte se, duke qenë një grua e shekullit XXII, jetonte në shekullin XXI dhe lejonte që këtë ta kuptonin të gjithë. Pagoi ndonjë çmim? Pa dyshim.

Ka lindur në Rio-de-Zhaneiro më 1947. Ai është vlerësuar si njëri prej shkrimtarëve më të lexuar aktualisht në gjithë botën.
Veprat e tij, të botuara në më shumë se 168 vende dhe të përkthyera në 72 gjuhë, janë shitur në më shumë se 132 milion kopje; kanë kapur vendet e para në listat bestseller dhe kanë nxitur debate kulturore e shoqërore. Midis çmimeve më të fundit që ka marrë autori shquhen: Cristal Award 1999, i akorduar nga Forumi Ekonomik Botëror; titulli prestigjioz Chevalier de l’Ordre National Légion d’Honneur, i dhënë nga qeveria franceze. Që prej tetorit të vitit 2002, Paulo Coelho është anëtar i Akademisë Braziliane të Letrave. Shtëpia Botuese Toena ka marrë ekskluzivitetin e botimit të këtij autori në gjuhën shqipe, dhe ka botuar librat e tij më të mirë: Alkimisti, Mali i pestë, Veronika vendos të vdesë, Djalli dhe zonjusha Prym, Pelegrini i Kompostelës, Njëmbëdhjetë minuta, Manuali i luftëtarit të dritës, Zahiri, Shtriga e Portobelos, Buzë lumit Piedra u ula dhe qava, Fitimtari është i vetëm.

Vlerësime

Nuk ka asnjë vlerësim për këtë libër

Be the first to review “Shtriga e Portobelos – Paulo Coelho”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *